Імпрегнація деревини

Автоклав

Імпрегнація полягає в захисті деревини від зовнішнього атмосферного впливу за допомогою хімічних засобів. Захищати деревину можна різними способами – поверхневим методом, методом занурення або просочуванням її під тиском. Однак єдиним і найбільш ефективним методом обробки є просочування її під тиском. Деревина наділяється адгезійними властивостями до потенційних загроз біологічної корозії і стає матеріалом практично незнищуваним. Незахищеною, вона є об’єктом атаки комах, дії грибків і бактерій. Тільки глибинна обробка деревини дає 100% гарантії доброго стану дерев’яної конструкції через десятиліття.

Процес импрегнирования деревини (процес імпрегнації деревини), або «вакуум-тиск-вакуум», складається з декількох етапів. На першому етапі процесу початковий вакуум видаляє повітря з клітин деревини. Потім камера заповнюється захисною речовиною компанії "Обермайєр" Німеччіна. На наступному етапі гідростатичний тиск змушує захисний склад проникати глибоко в структуру деревини. На наступному етапі вакуум видаляє залишки захисного складу з поверхні деревини. Знижений тиск усередині деревини втягує захисний склад з поверхні. У підсумку компоненти імпрегнанти фіксуються в структурі деревини таким чином, що їх стає практично неможливо видалити. Деревина отримує довготривалий захист.

Зараз немає більш ефективної промислової технології обробки - як просочування імпрегнатами в автоклаві під тиском.

Наше підприємство використовує імпрегнати КORASIT CCON, КORASIT KS, Additiw K, Additiw S фірми “Обермайєр” Німеччина. Ці хімічні препарати застосовуються у країнах Європи як ефективний засіб захисту виробів з дерева від біологічної корозії (гниття, пліснявіння) та від шкідників ( комах, гризунів тощо). Заімпрегнована деревина в подальшому не має корозійного впливу на метал та скло на відміну від необробленої деревини. Обробка проходить згідно з нормами EN 351-1 і EN 352-2. Якість процесу забезпечена лабораторією фірми “Обермайєр” (Німеччина).