Деревина як конструкційний матеріал (основна маса стовбура дерева) використовують у багатьох галузях виробництва.
Основними перевагами деревини є:
Найчастіше як конструкційні матеріали використовують такі породи дерев, як сосну, ялину, ясен, бук, граб, клен, березу, липу. Усихання вологої деревини вздовж волокон становить ОД...0,2 %, а впоперек — 3...5 %.
Чим більша щільність деревини, тим вона міцніша. Щільність дуба становить 760 кг/м3, липи — 530 кг/м3. Границя міцності при розтягуванні вздовж волокон дуба становить 130 МПа, липи — 115 МПа, а при стискуванні — відповідно 52 МПа і 36 МПа. Крім зазначених переваг деревина має недолік, який полягає в обмеженні її застосування. До найістотніших недоліків належать: здатність до швидкого загнивання; низька стійкість до вогню; низький модуль пружності; неоднорідність будови.
Щоб підвищити стійкість деревини до загнивання її просочують імпрегнатами в автоклаві під тиском, а також наносять на поверхню (фарбують) фарби і лаки.
Залежно від способу обробки і форми поперечного розрізу деревні матеріали поділяють на такі види: круглий будівельний матеріал, пиломатеріали, шпон, фанера і пресована деревина.
Якщо Ви є власником заміського будинку, то тераса стане для Вас найкращим способом перетворити свою ділянку. На терасі можна обідати, засмагати і відпочивати всією сім'єю. Багато хто думає, що тераса – це відкритий майданчик з огорожами, але насправді існує досить велика різноманітність терас.
Багаторівневі проекти терас - це ефектний спосіб розмежувати відкриту зону на кілька самостійних секторів. Гості та члени сім'ї можуть одночасно відпочивати на одній терасі, при цьому розбитися на окремі групи і не заважати один одному. Наприклад, діти можуть грати окремо, але при цьому залишатися в зоні видимості, а молодь може відокремитися від дорослих.
Якщо з певних причин немає можливості влаштувати терасу біля будинку, можна спорудити окремо розташовану терасу. Такий проект тераси має певні переваги: на терасі можна влаштовавати шумні вечірки і слухати гучну музику, в той час як у будинку інші члени сім'ї відпочивають.
Основною несучою конструкцією даху є кроквяна система. Крокви повинні витримувати не тільки покрівельне покриття, але і вітрову і снігову навантаження. Як правило, основні елементи кроквяної системи даху виготовляють з хвойних порід деревини (не більше 20% вологості) і обробляють спеціальними вогнебіозахисні складами.
Навантаження, які сприймає кроквяна система, бувають постійні і тимчасові. До тимчасових навантажень належать: люди, що виходять на дах, обладнання для обслуговування або ремонту, вітрова та снігове навантаження. Постійні навантаження - це вага самої покрівельної конструкції (покрівельних матеріалів, крокв, утеплювача та ізоляції, а так само обробки стелі приміщення).
Як і всю деревину, крокви перед монтажем треба мпригнувати. Також варто звернути увагу на вологість деревини. Звичайно повітряно суха деревина тут не до чого, все одно вона набере вологість з атмосфери, але й не можна брати зовсім мокре дерево, при висиханні може деформуватися, що ні до чого хорошого не приведе.